Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
İstanbul Sanayi Odası, tekstil ve hazır giyim sektörü temsilcileri ile tekstil makinesi üreticilerini bir araya getirdi. 9 Haziran 2015
İstanbul Sanayi Odası, tekstil ve hazır giyim sektörü temsilcileri ile tekstil makinesi üreticilerini bir araya getirdi. Tekstil makine sektöründeki yurt dışı bağımlılığını azaltmayı ve yerli ürün üretiminin sağlanmasını amaçlayan toplantıda sektör temsilcilerinin yerli ya da yabancı üreticiler konusunda yaşadıkları tecrübeler paylaşıldı. Bu tecrübeler doğrultusunda, tekstil üreticilerinin makine alanındaki ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve bu tespitler doğrultusunda tekstil imalatçılarının ve tekstil makinesi imalatçılarının iş birliği halinde çalışarak, daha katma değerli üretimler gerçekleştirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.
Önümüzdeki süreçte tekstil ve tekstil makineleri alanında temsilcilerin, tekstil alt sektörlerinin sorunlarının tespit edilmesini hedefleyen toplantılar gerçekleştirmesi; bununla birlikte tekstil alt sektörleri bağlamında ayrıntılı bir ihtiyaç analizi raporu hazırlanarak öncelikli alt sektörlerin belirlenmesi ve yol haritası ortaya çıkarılması için koordinasyon toplantılarına önümüzdeki dönemde de devam etmesine karar verildi.

Toplantıda Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, TGSD Genel Sekreteri Burçin Özer, Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) Başkanı Vehbi Canpolat, TTTSD Başkan Yardımcısı Kemal Oğuz, TTTSD Genel Sekreteri A. Enis Öztürk, Türkiye Triko Sanayicileri Derneği (TRİSAD) Başkanı Mustafa Balkuv, Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği (TİGSAD) ve İSO Meclis Üyesi İsmail Hakkı Kısacık, Çorap Sanayicileri Derneği (ÇSD) Başkanı Bülent İyikülah, Örme Sanayicileri Derneği (ÖRSAD) Başkanı Fikri Kurt, Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) Başkanı Osman Ege, Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği (MAİB) Yönetim Kurulu Üyesi, TEMSAD Başkan Yardımcısı ve İSO Meclis Üyesi Mehmet Ağrikli, TEMSAD Yönetim Kurulu Üyeleri Levent Bayraktaroğlu, Hüseyin Birben ve Kenan Helvacıkara, Nit Örme Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Yolcular, Has Group’tan Türker Şen, Canlar Mekatronik Genel Müdürü Fethi Özkök ve Özen Mensucat Boya ve Terbiye İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Temiroğlu yer aldı.

Bu haber 294 defa okunmuştur.