Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
IFEXPO 2015 - İç Giyim ve Çorap Dünyası Tasarım ve Moda İle Buluşuyor 19 Şubat 2015
IFEXPO 2015
İç giyim, Çorap, Ev ve Plaj Giysileri, Yan Sanayi ve Aksesuarları gibi farklı kategorilerde ürünlerin sergilendiği, göz alıcı defilelerle renklenen İFEXPO 2015, 12. Uluslararası İstanbul İç Giyim, Çorap Fuarı 5 Şubat’ta açılıyor…
Tüyap tarafından Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) şemsiyesi altında; Çorap Sanayicileri Derneği (ÇSD), Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği (TİGSAD), Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS), Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD), İstanbul Nakış Sanayicileri Derneği (İNSAD) ve İzmir Nakış Sanayicileri Derneği (İNDER) işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’da gerçekleştirilen İFEXPO 2015, 203 firma ve firma temsilciliğini ağırlayacak olup, görkemli bir açılışa imza atmaya hazırlanıyor.

Sektörün hedef pazarlarında gerçekleştirilen yoğun tanıtım çalışmaları neticesinde Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Burkina Faso, Cezayir, Dubai, Fas, Fransa, Gana, Gürcistan, Hollanda, İran, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Mısır, Rusya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’dan sektör profesyonelleri ve alıcıları fuarı ziyaret edecekler.

Fuarda, TC. Ekonomi Bakanlığı desteği ile alım heyeti organizasyonu da gerçekleşiyor.

Pek çok ünlü firmanın katıldığı İFEXPO fuarı bir önceki yıla göre ziyaretçi sayısını yüzde 300 arttırarak büyük bir alıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Bu yıl da fuara yurtiçi ve yurtdışından rekor ziyaretçi bekleniyor.

Dünden Bugüne Dikiş Makineleri Sergisi
Fuarın en ilgi çekici etkinliklerinden biri olan ‘Dünden Bugüne Dikiş Makineleri Sergisi’, son 160 yılda dikiş makinelerinin nasıl bir evrim geçirdiğini gözler önüne seriyor. 1850’lerden günümüze dikiş makinelerindeki inanılmaz değişimi gösteren, geniş yelpazede antika dikiş makinelerinin sergileneceği bu etkinlik fuar süresince ziyaret edilebilecek.

İFEXPO 2015 İlgi Çekici ve Göz Alıcı Defilelere Ev Sahipliği Yapıyor
İç giyim ve çorap sektörlerinin lider firmalarının katılımı ile düzenlenen defile ile, 2015/16 trendleri İFEXPO’da ilgililerin beğenisine sunuluyor. Defilede Türk tasarımcıların başarılı tasarımları sergilenecek.
Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği (TİGSAD) tarafından düzenlenen ‘2.TİGSAD İç Giyim Tasarımcıları Yarışması 2015’in sonuçları İfexpo’da açıklanacak. ‘Renkli Düşler’ sloganıyla düzenlenen yarışma kapsamında 6 Şubat tarihinde bir defile gerçekleştirilecek. Defilede 10 finalistin koleksiyonları, Türk ve yabancı basın mensuplarının yanı sıra iş ve moda dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan seçkin davetlilere sunulacak. Defileyi takiben dereceye giren finalistlere ödülleri törenle verilecek.

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) koordinatörlüğünde, ‘Düşümde İzmir’i Gördüm’ teması ile 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Bölümü Öğrenci Defilesi, İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ‘Çoraplara ‘’Kavram’’sal Dokunuş’ temalı Çorap Tasarım Yarışması da fuarı ayrıcalıklı kılan unsurlardan sadece birkaçı.

Sinerjinin Gücü
İfexpo 12. Uluslararası İstanbul İç Giyim, Çorap Fuarı bu yıl Texpo Eurasia ve Uluslararası İstanbul İplik Fuarı ile eşzamanlı gerçekleştiriliyor. Fuarlarda 28 ülkeden 701 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile tekstil sektöründeki yılın en büyük buluşması düzenleniyor. 5-7 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan İfexpo Fuarı hakkında detaylı bilgi için www.ifexpo.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu haber 300 defa okunmuştur.