Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
İTHİB ve ÖRSAD İSTİŞARE TOPLANTISINA İLGİ BÜYÜKTÜ 29 Mart 2017
Güneşli    Wyndham Grand   otelde  ortaklaşa düzenlenen toplantıya birlik, dernek ve sektör temsilcilerinin yanı sıra İŞKUR’dan sektörü SGK ile ilgili yeni gelişmeler hakkında bilgilendiren uzmanlar katıldı.
İHKİB ve ÖRSAD’ın birlikte gerçekleştirdiği, örme kumaş üreticileri ile örme giyim ihracatçıları arasında daha farklı ve sektöre yarar sağlayan konularda işbirliği hakkında gerçekleşen toplantıda, sektörün geleceği hakkında da bilgi verildi.
Ev sahipliğini yapan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve ÖRSAD Başkanı Fikri Kurt sektörün karşılaştığı sorunları da masaya yatırdı.
Hikmet Tanrıverdi, ambargo sorununa değinirken, İTKİB Başkanı İsmail Gülle, sektörde eğitimli ve kalifiye eleman yetersizliğine değindi.TGSD Başkanı Şeref Fayad ise sektör adına böyle bir toplantıyı gerçekleştirdikleri için  Başkan Hikmet Tanrıverdi ve Başkan Fikri  Kurt'u ayrı ayrı kutlarım dedi.
ÖRSAD Başkanı Fikri Kurt ise, bu günlerde gündemden düşmeyen iplik konusuna değinerek, fiyatların yükselmesinin sektöre olumsuz yansıyacağını dikkat çekerek, bundan en çok hazır giyim sektörünün etkileneceğini ifade etti. Özellikle  vadelerin uzamasının fiyat artışında da, etkili olduğunu belirtti. Daha sonra konuşmasına devam eden Başkan Kurt, ''bu tür toplantılara katılımın fazla olması, kendi içimizde daha da güçlenmemize olanak sağlayacaktır''dedi.
Özellikle sektörümüzün gelişmesi için, ülkemiz içinde gerekli olan ürünlerin değerlendirilmesinin önemli olduğunu vurgulayarak, şu örneği verdi. ‘’Sektörümüzde özellikle bir kenara bırakılarak, yenilemek yerine, yenisi alınan  bir çok örme makinesi nin, yapılması mümkün olan ek teknoloji ile  güncellenerek, kullanılması , hem yurt ekonomisi hem de işletmelerimizi ekonomik anlamda güçlendirecektir  ''dedi.
Daha sonra İŞKUR Başakşehir müdürü Köksal Tanış, ekibi ile işveren ve çalışanları yakından ilgilendiren konular hakkında bilgi verdi. Soru ve cevap şeklinde devam eden toplantı sonunda Başkanlar birlik ve berberlik mesajları verdi.

Bu haber 770 defa okunmuştur.