Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
1 OCAK İTİBARIYLA BAŞLADI!! 3 Ocak 2018
Örsad üyelerinin uzun süredir beklediği haber 1 Ocak'tan itibaren uygulamaya geçti.

Konuyla ilgili açıklama Örsad Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Recep CAYMAZ'dan geldi.
CAYMAZ; "Yapmış olduğumuz saha ziyaretleri kapsamında üyelerimizin talep ve önerilerini dinledik. Bu talep ve önerileri çalışma takvimimize ekleyerek hızlı bir şekilde sonuca ulaşmayı hedefledik. Şu an için proje aşamasında olan ve bitirdiğimiz bir takım çalışmalarımız var. Bunları sırayla açıklıyoruz." Dedi.

Neden Bonservis Uygulaması?

Bu uygulama geçmişten bu yana üyelerimizin yoğun talebi neticesinde ortaya çıkmıştır. Üye firmalarımız kendisine iş başvurusu yapan kişilerin daha önce hangi firmada, kaç yıl, hangi pozisyonda çalıştığını, ne zaman ve neden işten ayrıldığı bilmek ister. Bu uygulamayla bu soruların cevabı ortadan kalkmış olacak. 

İş başvurusunda bulunan bir kişinin bonservisi yoksa şahıs olarak alabilecek mi?

Evet alabilecek. Daha önceki çalıştığı kurum bonservis aldırmamış olabilir. Başvuru yaptığı kurumun kişiden bonservis istemesi halinde kişi dernek merkezine gelerek bonservisini alabilecek.
 
Bonservis uygulaması nasıl olacak, hangi evraklar gereklidir?

Bu uygulama üyelerimizin talepleri doğrultusunda gerçekleşecektir. Çalışanlarına bonservis almak isteyen firmalarımızın derneğimize ilgili kişilerin işe giriş tarihlerini bildirmeleri yeterli olacaktır. Kişi başı 10,00 TL bir ücreti olacak. Evraklar 10 iş günü içinde firmaya teslim edilecektir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili bir çalışmanız var mıdır?

1 Ocak 2017 itibarıyla yürürlüğe giren ve meslek sahiplerinin alması zorunlu hale gelen mesleki yeterlilik belgeleri ile ilgili görüşmeler tamamlanma aşamasına geldi. Bir kaç teknik çalışmamız kaldı. Kısa bir süre sonra zaman ve iş kaybını da minimuma indirgemek suretiyle üye firmalarımızda çalışan meslek sahiplerinin bu belgeye sahip olması için gerekli eğitim imkanını da sağlıyor hale geleceğiz.


Bu haber 999 defa okunmuştur.