Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
İhracatçılardan Darbe Girimişine Karşı Dik Duruş 21 Temmuz 2016

İhracatçılardan Darbe Girimişine Karşı Dik Duruş

 

65 Bin İhracatçının Bağlı Olduğu TİM (TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi), 15 Temmuz'da Yaşanan Darbe Girişimine karşı, Yayınladıkları Bildiri İle Ortak Tavır Sergiledi.

 

TİM (TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, darbe adı altında yapılan bu girişim, Cumhuriyet tarihinin en büyük ihaneti olarak nitelendirildi.

 

Başkan Mehmet Büyükekşi tarafından okunan bildiride şu ifadelere yer verildi. ‘’Hayatlarını kaybeden demokrasi şehitlerine Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz, Halkımızı demokrasiye davet eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gazi Meclisimize ve Milletvekillerimize, şükranlarımızı sunuyoruz. Mecliste gurubu bulunan bütün siyasi partilerimize, ortaya koydukları tutumdan ötürü teşekkür ediyoruz, Bu darbe girişimi, aynı zamanda TSK’ya yapılmış olan bir ihanettir, bunları yapanlarla, Türk askeri birbirine asla karıştırılmamalıdır, TSK nın onurlu mensuplarına ve kahraman polisimize büyük minnet duyuyoruz.

Biz 65.000 ihracatçı olarak her şeye 14 Temmuzda kaldığımız yerden milim sapmadan; ama daha fazla gayretle devam ediyoruz.

.Hükümetimiz, Merkez Bankası ve ilgili kuruluşlar tarafından, finansal kaynakları sağlamaya yönelik bütün tedbirler alınmıştır. "Milletimizin sağladığı birlik ve beraberlik kendisini ekonomide de, ihracatta da gösterecektir.

İhracatçılarımız yurtdışındaki alıcılarına siparişlerini hiçbir şey olmamış gibi zamanında teslim edecektir. Geçen haftaya göre ihracatımız ilk 3 günde %33 artış göstermiştir. Önümüzdeki dönemde yine en önemli ticaret partnerimiz olan AB ile ikili siyasi ve ticari ilişkilerimizin aynı şekilde devam edecektir" dedi.

Alınan 3 aylık OHAL (olağan üstü hal) kararına da değinen Büyük ekşi, böyle bir kararın, Türkiye Cumhuriyeti'nde istikrarın ve güvenliğin hızlı bir şekilde yeniden tesis edilmesi adına alındığını ifade etti. Büyükekşi, benzer bir kararın Fransa’da uygulandığını da sözlerine ekledi.

 

Bu haber 514 defa okunmuştur.