Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
SANAYİ BÖLGESİ HEYECANI 16 Nisan 2016
ÖRSAD'ın Sanayi Bölgesi ve Kalifiye Eleman yetersizliği gündemleriyle organize edilen toplantı üyelerin yoğun katılımlarıyla sağlandı.
Derneğimizin; Topkapı Mercure Otel'de; Sanayi Bölgesi ve kalifiye eleman eksikliği gündemleriyle yaptığı toplantı üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Açılış konuşmalarını ÖRSAD Başkan Yardımcısı Aptullah KARABELA'nın yaptığı toplantıya üyelerimizin yanı sıra İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, İŞKUR Bahçelievler Şube Müdürü Semiha YILDIZ ve birim şefleri, Birleşmiş Emlaklar A.Ş Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. İlhan BELLEK katıldı.

Toplantıdan satır başları;

ÖRSAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI FİKRİ KURT
Derneklerin en anlamlı görevlerinden biride sosyal sorumluluk projeleridir. Üniversitelerle birlikte Meslek liselerimizin, sektörümüzle ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerin eğitiminden, mültecilere yapılan yardıma
kadar görevimizi en iyi şekilde en iyi şekilde yerine getirdiğimize inanıyorum. Derneğimizin sektörle ilgili sorunlarında ve çözümlerinde aktif olarak yer almayı, görevimiz olarak bildiğimiz için, sektörümüze ait konular içinde yer alan, fason fiyatlarından, anti damping uygulamasına, çek yasası ve ödemeyle ilgili bir çok sorun
dahil, dernek ve yönetim kurulu üyeleri olarak ciddi çabalar sarf ettiğimizi hatırlatmak isterim. Ayrıca son olarak yönetim kurulu üyelerimizle birlikte büyük emek harcayarak, sektörümüzün en önemli ihtiyacı olan organize sanayi sitesi ile ilgili yapılan çalışmalarımızı sizlerle paylaşmak için, burada bir araya gelmiş bulunuyoruz.
Artık bu konuda nihayi kararı verecek olan sizlersiniz. Bu günkü koşullar altında, şehir içinde kalmış olan sektörümüzün, ilerleyen zamanlarda ortada kalmaması ve telafisi mümkün olmayan sorunlarla Karşılaşmaması için, bize destek olacağınıza yürekten inanıyorum’’ dedi

İŞKUR İSTANBUL İL MÜDÜRÜ MUAMMER COŞKUN
Muammer Coşkun ise yaptığı konuşmada, İŞKUR’un personel , İstihdamı ve istikrarı açısında ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacak çalışmalar yaptığını ve bu çalışmaların, işveren için çok önemli olduğunu ifade etti. Devlet olarak personel istihdam edecek olan firmalara büyük imkanlar sağlanacağını da söyleyen Çoşkun, İşsizlik sorunu ile birlikte sektörlerin en çok ihtiyacı olan kalifiye eleman konusunun da çözülebileceğini , konuyla ilgili bizlere ulaşıldığı ekonomik anlamda da ciddi destekler sağlanacağını belirtti. 

Birleşmiş Emlaklar A.Ş Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. İlhan BELLEK
Organize sanayi sitesi çalışmaları hakkında bilgi veren Birleşmiş Emlaklar A.Şi Yön. Krl. Bşkn. Yrd. İlhan Bellek ise şunları söyledi: “Organize sanayi sitesi ile ilgili, TOKİ dahil birçok alternatifin olmasına rağmen daha önce,
ÖRSAD Başkanı ve yönetim kurulu ile konuyla ilgili yapılan görüşmede siz üyelerin ne istediğini çok iyi bilinmesi gerektiğini ve bu konu da en çok hangi projenin avantajlı olduğunu anlamak için dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettim. Siz üyelerden gelecek talepler doğrultusunda bir değerlendirme yaparak tekrar bir araya geleceğimizi umuyorum. Yapılacak organize sanayi sitesinin, istihdam ve verimliliği arttırması dışında trafiğinin rahatlamasıyla beraber nakliye sorunu ile birlikte İstanbul ve sektörü ilgilendiren birçok sorununda ortadan kalkacağına inanıyorum’’dedi.
Bu haber 633 defa okunmuştur.