Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
ÖRSAD-İŞKUR ZİRVESİ 20 Mart 2016
ÖRSAD Genel sekreter yardımcısı Mustafa VICIL, İŞKUR Bahçelievler Şubesini ziyaret etti.
Örsad Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa VICIL yapılan üye ziyaretleri sonrasında ortaya çıkan kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesine yönelik değerlendirmelerde bulunmak üzere İş-Kur Bahçelievler Şube Müdürü Semiha YILDIZ ve beraberindeki birim şefleriyle ortak bir görüşme sağladı.
İstihdam ve istikrar anlamında Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden İŞKUR yetkilileri; İşbaşı Eğitim Programlarının; işverene ve istihdam edilecek işçiye ekonomik ve sosyal anlamda çok ciddi kazanımlar sağladığını ifade ettiler.
Yapılan bu görüşmede bilgi alan VICIL; Sektöre eleman kazandırma ve işverene destek konularında önemli gelişmelerin yaşandığı İŞKUR faaliyetlerini; ÖRSAD çatısı altında, yapılacak toplantılarda üyelere aktarılması konusunda görüş birliğine varıldı.
Bundan sonraki süreçte; Derneğimiz, üyelerimiz ve İŞKUR arasında körü vazifesi üstlenecektir diyen VICIL, konuyla ilgili sıkıntı yaşayan ve detaylı bilgi almak isteyen işletmelerin her zaman yanında olduklarını bir kez daha ifade ettiler.
Bu haber 535 defa okunmuştur.