Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
Zeytinburnu, Şehit Büyükelçi Galip Balkar Endüstri Meslek Lisesinde Öğretmenler Günü Kutlaması 27 Kasım 2015
Zeytinburnu, Şehit Büyükelçi Galip Balkar Endüstri Meslek Lisesinde Öğretmenler Günü Kutlaması
ÖRSAD Başkanı Fikri Kurt Öğretmenler Gününde Şehit Büyükelçi Galip Balkar Teknik ve Meslek Lisesi’ nin Müdürü Ümit Aydın’ın Konuğuydu.
Öğretmenler gününün geleneksel olarak kutlandığı, bu önemli günde, okulda görev yapmış ve hala görevlerine devam etmekte olan öğretmenler ve öğrencilerle birlikte, birçok davetli ve Okula mesleki anlamda önemli katkılarda bulunan ÖRSAD (Örme Sanayicileri Derneği) Başkanı Fikri Kurt’ ta hazır bulundu.

Atatürk için yapılan, saygı duruşundan sonra istiklal marşının okunmasıyla başlayan kutlamada, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcının Öğretmenler günü ile ilgili mesajı okundu.

Okul Müdürü Ümit Aydının geleneksel hale gelen ve okulun özel günlerinden biri olan öğretmenler günü kutlamasında yaptığı konuşmada; ’’Bizim okulumuzun mesleki eğitimde farklı bir önemi vardır.1937 yılında kurulan ve Türkiye' nin en eski meslek okul’ u olan bu çatı, ülkemize, mesleğinde önemli değerler kazandırmıştır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde' de okulumuzun isminde başarıyla söz ettiren bu değerlere teşekkür ediyorum ve böyle bir okulda görev yapmaktan gurur duyuyorum'' dedi. Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, ve gereken önemin gösterilmesini istedi. Öğrencilere’ de, herkesin okulu bitirdikten sonra farklı mesleklere atılabileceğini, her şeyden önce iyi bir insan, iyi bir anne ve iyi bir baba olmanın çok daha önemli olduğunu vurgulayarak orada bulunan emekli öğretmenlere, davetlilere ve ÖRSAD Başkanı Fikri Kurt’a aralarında bulundukları içiı teşekkür etti.

ÖRSAD Başkanın Fikri Kurt ise, iki kez kürsüye davet edilerek yaptığı konuşmada, Öğretmenlerin bir toplum için çok önemli olduğunu ve kendilerine gereken önemin ve saygının gösterilmesi gerektiğini ifade ederken özellikle meslek liselerine ve öğretmenlerine gereken önem verilmelidir, çünkü onların ülke ekonomisine ve istihdamına ciddi katkıları vardır dedi.

Son olarak Öğretmenlerin öğrencileri ile birlikte bir yıl çalışarak gerçekleştirdiği çılgın kıyafet isimli defile davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Daha toplu halde çekilen resimden sonra bir yıl sonra tekrar buluşmak üzere vedalaşıldı.
Bu haber 740 defa okunmuştur.