Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
Dünya Kongresi İstanbul'da! 8.İstanbul Moda Konferansı 23 Temmuz 2015
Dünya Moda Kongresi İstanbul'da
8.İstanbul Moda Konferansı & 31.IAF Dünya Moda Kongresi 14-15 Ekim'de Hilton'da

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin ev sahipliğinde, moda dünyasının öncü isimlerini bir araya getirecek 8. İstanbul Moda Konferansı ve İstanbul'da düzenlenecek olan 31.IAF Dünya Moda Kongresi, 14-15 Ekim tarihlerinde düzenlenecek. Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşecek konferansa dünyanın dört bir yanından pek çok ülkeden sektör temsilcileri ve yöneticilerin katılması bekleniyor.

Her yıl dünyaca ünlü markaların CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlarını ağırlayan İstanbul Moda Konferansı bu yıl 8’inci kez düzenleniyor. Dünya çapında önemli isimlerin katıldığı konferans, bu yıl ilk kez 31.IAF Dünya Moda Kongresi'ne de ev sahipliği yapacak. Bu iki önemli etkinlikte; moda sektörüne dair gelişmeler, büyüyen markalar ve geleceğe dair öngörüler konuşulacak.
31. IAF Dünya Moda Kongresi nedeniyle dünyanın hemen hemen her ülkesinden hazır giyim üreticileri bu konferansta yer alacak.

Erkek modasının öncü markası Hugo Boss anlatacak...

DS Concept Factoring’in isim sponsoru olduğu konferansın bu yılki konuşmacıları arasında; Hugo Boss - Markadan Sorumlu Genel Müdürü (CBO / Chief Brand Officer) Christoph Auhagen, Woolmark destekleri ile Topman "Creative Director"ü Gordon Richardson, Cotton Council International ve Cotton Incorporated Türkiye Program Direktörü Marsha Powell, DS Concept Finance yöneticisi Ansgar Huetten, IACDE Başkanı Roland Schuler, McKinsey Leader of the European Apparel, Fashion and Luxury Grup Achim Berg, Ahlers Group yöneticisi Jan Hilger ve Coface Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Belkis Alpergun gibi isimler deneyimlerini anlatacakken trendlerin ve moda akımlarının geleceğine dair paylaşımlarda bulunacaklar.

2 gün boyunca sürecek konferansta “Tedarik Zinciri Organizasyonundaki Gelişmeler”, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik”, ‘’Genç Tasarımcılar Konuşuyor’’ gibi oturumların yanı sıra, konferansın ikinci gününde; üretici ve alıcı firmaların bir araya geleceği bu platformdan farklı iş fırsatlarıyla ilgili özel görüşmeler gerçekleştirilecek.

Çoğunluğu Avrupa olmak üzere birçok ülke yetkilisinin yanı sıra Türkiye’de ofisi bulunan yaklaşık 40 alım grubu temsilcisi de bu görüşmelerde yer alacak.

Konferansla ilgili ayrıntılı bilgi için www.istanbulmodakonferansi.com ve www.tgsd.org.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz.
Bu haber 204 defa okunmuştur.