Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
ÖRSAD Başkanı Fikri Kurt Seminer Verdi 26 Mayıs 2015
ÖRSAD Başkanı Fikri Kurt Seminer Verdi
Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Davetlisi Olarak Öğrencilere Tekstil Sektörü, Mesleki eğitimin ve Girişimcilik Konusunda seminer verdi.
ÖRSAD Başkanı ve Aynı Zamanda Fikri Örmenin Sahibi Fikri Kurt Okul Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Davetlisi Olarak Öğrencilere Tekstil Sektörü, Mesleki eğitimin ve Girişimcilik Konusunda seminer verdi.

Okul Müdürü Nursel Aydemir ve Giyim Üretim Teknolojisi öğretmenleri, Emine Büyükbayram ile birlikte, Nursan Yusufoğlu ve Nilgün Savaş tarafından hazırlanan program çerçevesinde, Tekstilin dünü, bugünü ve sektörel girişimcilik konusunda seminer veren Fikri Kurt Öğrencilerle sektörü ilgilendiren konularda, kendi yaşamından’ da örneklerde sunarak bilgi verdi.

Seminerde yaptığı konuşmada, Türkiye’de mesleki eğitimin yetersiz olduğunu söyleyerek, ilgililerin bu konuya daha fazla eğilmesinin gerektiğini ifade etti. Daha sonra öğrencilere ne olursa olsun, eğitimlerinden sonra bir yerden iş hayatına başlamaları, çok seçici olmaları durumunda hedeflerine daha geç ulaşacaklarını hatta ulaşmanın çok zorlaşacağını söyledi.

Özellikle tekstil ve moda sektöründe, inanırlarsa dünyanın ve Türkiye’ nin aradığı kişilerden biri olacaklarını’ da vurgulayan Fikri Kurt, bir işletmeci ve sanayici olarak daima genç yeteneklere kapılarının açık olduğunu altını çizerek vurguladı.

Daha sonra Fikri Kurt’a okul idaresi tarafından, mesleki eğitime katkılarından dolayı ödül verildi.
Bu haber 267 defa okunmuştur.