Kategoriler
Güncel Haberler & Duyurular
Firmalar
Örme Dünyası Dergisi
Vefat
Düğün
Sakat Kumaş Analiz Raporu
Tekstil Aksesuarlarında Yerli Üretime Yatırımlar Artıyor 14 Ocak 2015
Tekstil aksesuar imalatçısı Ata İmalat yaptığı yatırımlarla yıllık 5 milyon dolar ithalatı imalata çevirerek ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Konuyla ilgili konuşan Ata İmalat yetkilisi şunları aktardı;
2009 yılında satışımızın %100 ü ithal ettiğimiz ürünlerden oluşurken; 2013 Temmuz ayı itibariyle toplam satışının %9 u ithal ettiğimiz ürünlerden oluşmaktadır.2009 yılının Kasım ayında firmamız uzakdoğudan ithal ettiği klikıtların Türkiye´de üretimine başlamıştır. Firmamız daha sonra kot düğmesi ve perçin üretimi yapan bir firmayı bünyesine katarak makine parkurunu geliştirmiştir. 2013 temmuz itibariyle satışımızın yüzde 80 lik kısmı fabrikamızda ürettiğimiz mallardan oluşmaktadır. Çin´den ortalama yaptığımız yıllık 5 milyon usd´lik ithalatın, imalat olarak Türkiye´ye kazandırılmasının gururunu yaşıyoruz. Ayrıca yeni yeni başlayan ihracatıyla Türk çıtçıtlarının dünyada kullanılması için çaba sarf etmekteyiz. Müşterilerimizin ihtiyacını çok kısa terminlerle ve tüm sağlık koşullarına uygun olarak temin ediyoruz.

Ürün yelpazesinde kuşgözü, pantolon kancası, etek kancası, düğme, klikıt çıtçıt, rivet gibi bir çok ürün bulunan Ata İmalat yerli üretimin önemini bilerek kaliteli ürün anlayışını sürdürmekte.

Bu haber 151 defa okunmuştur.